Skip to main content

TikTok, kadın girişimciler ve kadın işletmecilerin başarılarını sergileme amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları ile ortaklık kurdu.

Kısa video platformu TikTok, kadın girişimciler ve kadın işletmecilerin başarılarını sergileme ve platformdaki geniş kadın topluluğuna ilham verme amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (İSMEK) ile ortaklık kurdu. TikTok’un 26 Mart’ta #Kadınİşletmeciler etiketiyle başlatacağı kampanya kapsamında, İSMEK tarafından hazırlanan canlı atölye çalışmalarının yanı sıra başarılı kadın girişimcilerin hikayelerine de yer verilecek.

TikTok’ta canlı İSMEK eğitimleri

Katılımcılarının yüzde 80’ini kadınların oluşturduğu İSMEK ve  TikTok işbirliği ile İSMEK kurslarına TikTok LIVE’da 1 saatlik seanslarla erişilebilecek. Kadın İSMEK eğitmenleri tarafından takı, elbise, yemek, bahçıvanlık, dijital pazarlama, siber zorbalıktan korunmaya ve iş dünyasına adım atmak isteyenler için teknoloji eğitimlerine uzanan yirmi bir atölye eğitimi verilecek.

@ekrem.imamoglu#kadınişletmeciler için online atölyelerimiz başladı. İsmek ve TikTok iş birliğiyle başlattığımız canlı yayınlarımız için ? @ismek.istanbul

♬ orijinal ses – Ekrem İmamoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu TikTok üzerinden paylaştığı videoda kampanya hakkındaki düşüncelerini şöyle aktardı: “Bütün kadın girişimcilerimiz için çok özel bir program hazırladık. Bu programı onların atölye çalışmalarıyla daha verimli işler yapabilmeleri için hazırladık. İSMEK’teki deneyimli eğitimcilerimiz bu süreci sizlerle paylaşacaklar. Canlı yayınlarla bütün kadın girişimcilere eğitim imkanı tanıyacağız. Sadece İstanbul değil, Türkiye’nin her yerinden kadın girişimcileri eğitim programlarımıza davet ediyoruz.”