Skip to main content

TikTok akışında gezinmenin yeni bir yolu olan otomatik kaydırma özelliği, kesintisiz bir kaydırma deneyimi sunuyor.

Kullanıcılar artık yeni videoları durdurup yüklemek zorunda kalmadan TikTok yayınlarında kolayca gezinebilecek. Kullanıcılar akışlarını aşağı kaydırdıkça, yeni videolar otomatik olarak yüklenerek sorunsuz ve sürekli bir göz atma deneyimine olanak tanıyacak.

Bu özellik, HammadOh’un attığı bir tweet ile ön plana çıktı. Sosyal medya uzmanı Matt Navara da bu tweet’i paylaşarak TikTok’un yeni otomatik kaydırma özelliğini duyurdu. Özelliğin Android ve iOS’ta mevcut olup olmadığı henüz net değil.

TikTok’ta daha önce otomatik kaydırmayı etkinleştirmek için kullanıcıların ayrıca bir otomatik kaydırma uygulaması indirmesi gerekiyordu. TikTok’un yeni otomatik kaydırma özelliği, manüel yenileme ihtiyacını ortadan kaldırarak kolay bir çözüm sunuyor. Sorunsuz ve kesintisiz kaydırma deneyimi ile kullanıcılar, takip ettikleri hesaplardan en son videoları hızlı ve kolay bir şekilde izleyebiliyor. Bu yeni özellik ayrıca, kullanıcıların yeni ve ilginç içerikleri keşfetmesine yardımcı oluyor. Kullanıcılar akışlarında gezinirken daha önce hiç görmedikleri paylaşımlar ve hesaplarla karşılaşabilirler.

Otomatik kaydırma özelliği TikTok’a gelirse bunu kullanmak için “Sizin İçin”e tıkladıktan sonra çıkan videoya uzun basıp “Boş Mod” ile “Rapor Et” arasında bulunacak “Otomatik Kaydırma”ya tıklamanız yeterli.

Bir dönemin popüler uygulaması Vine da kullanıcılarına sadece bilgisayarlarında kullanabilecekleri TV Mode adlı benzer bir özelliği sunmuştu.

Kaynak: TikTok’s Auto-Scroll Feature – A New Way To Navigate Your Feed – Digital Information World