Skip to main content

Radiohead solisti Thom Yorke’un son şarkısında fiyatı kullanıcılar belirliyor

Thom Yorke hayranlarına sevindirici bir haberimiz var. Radiohead müzik grubunun ana solisti Thom Yorke, “You Wouldn’t Like Me When I’m Angry” adında bir şarkı paylaştı. Bandcamp sitesinden yayımlanan şarkıyı şu anda dinleyebilir ve ücretsiz indirebilirsiniz. Ancak şarkının değerini düşünerek bu adımı atmalısınız. Çünkü sitede şarkının değerini sizin belirlemeniz isteniyor.

Thom Yorke’un “Tomorrow’s Modern Boxes” adını taşıyan son solo albümündeki farklı şekilde sunulan şarkıyı dinlediğinizde şarkıyı Radiohead grubunun çalışmalarına benzetmeniz oldukça olağan. Yorke’un yayımladığı yeni şarkı, grubun 2007 yılı yapımı In Rainbows albümünde yer alan kimi şarkıları anımsatıyor. O albümde olduğu gibi yayımlanan yeni şarkı “ne istiyorsan onu öde” (pay-what-you-wish) mantığını taşıyor.

Rolling Stone’a göre; bu şarkının “bitmemiş” versiyonu, 2013’ten beri mevcuttu; ancak şu anda bahsedilen şarkı ilk kez yayımlanıyor.

Yorke, yeni şarkıyla birlikte Bandcamp sitesi üzerinden “Tomorrow’s Modern Boxes” albümünü yayımladı. Bugüne kadar albüm, yalnızca BitTorrent bundle olarak 6 dolardan satılıyordu. Yorke’a göre; kimi kullanıcılar için Bandcamp, BitTorrent’ten daha az teknik bir yapıya sahip.

Kaynak: Rolling Stone, Bandcamp

Fotoğraf: Flickr kullanıcısı monophonic.grrrl