Skip to main content

Dizi, fanları Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemelerinin yüzlerce yıl öncesine götürecek.

Amazon’un Orta Dünya’da geçen yeni dizisi The Lord of the Rings: The Rings of Power’ın ilk fragmanı yayınlandı. Daha önce paylaştığı kısa tanıtım videoları ile fanlar arasında heyecan yaratan Amazon, Amazon Prime’da yayınlanacak olan bu yeni dizinin ilk fragmanını Super Bowl sırasında yayınladı.

Dizi, Orta Dünya’nın ve Yüzüklerin Efendisi serisinin yaratıcısı olan J. R. R. Tolkien tarafından “İkinci Çağ” olarak adlandırılan ve Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi üçlemeleri ile hikâyeleri anlatılan dönemin yüzlerce yıl öncesini izleyiciler ile buluşturacak.

J. R. R. Tolkien’in yine Orta Dünya’da geçen ve Númenor’un düşüşünü, Sauron’un yükselişini ve efsanevi yüzüklerin yaratılışlarını anlattığı The Silmarillion adlı eserinde geçen pek çok olaya değinecek olan dizi, 2 Eylül’den itibaren Amazon Prime’dan izlenebilecek.

Elrond’u Robert Aramayo’nun, Galadriel’i Morfydd Clark’ın Isildur’u Maxim Baldry’nin canlandıracağı dizinin kadrosunda Cynthia Addai-Robinson, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman ve Sara Zwangobani yer alacak.

Vanity Fair’in haberine göre Amazon’un bu yapımdan beklentisi büyük. Zira eserin uyarlama haklarını 250 milyon dolara alan Amazon, ilk sezon için 462 milyon dolar harcadı.

Kaynak: The first trailer for The Lord of the Rings: The Rings of Power debuts at the Super Bowl – The Verge