Skip to main content

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, yeni otomobili Model 3’ü satışa sundu. Detaylar haberimizde…

Tesla’nın geçtiğimiz dönemde prototip versiyonuyla tanıtımını gerçekleştirdiği Model 3, artık tüm resmi detaylarıyla gün yüzüne çıktı. Yüksek performanslı ve pahalı otomobiller üreten şirket, 35 bin dolarlık fiyatıyla, ilk kez herkesin ulaşabileceği (ABD ve Avrupa standartlarında) standart otomobil fiyatına yakın bir model üretti.

Tamamen elektrikli ve son teknolojiyi uygun fiyata sunan bu otomobile 30 kişi çok yakın bir zamanda ulaşacak. Şirketten yapılan açıklamaya göre, şanslı kişiler çoğunlukla Tesla çalışanı olacak. 2017 sonlarına doğru herkesin erişimine sunulacak otomobilin minimalist tasarımı ilk göze çarpan özelliği. Ön panele yerleştirilmiş 15 inç dokunmatik ekran, neredeyse her şeyi kontrol etmeyi sağlıyor. Direksiyonda bulunan kollar yardımıyla ekranda kolayca hareket edilebiliyor. Anahtar girişi bulunmayan araç, Tesla’nın akıllı uygulaması üzerinden kontrol edilebiliyor.

Diğer modellere göre daha küçük olarak üretilen Model 3, bazı eleştirmenler tarafından “fazla minimalist” olarak bulunsa da Tesla Model 3’ün lüks araç sınıfına dahil olmadığı düşünülürse, bu anlamda haksız bir eleştiri  olduğunu söyleyebiliriz.

Aracın arka koltukları orta sınıfa hitap eden bir araç tasarımına göre görebileceğimiz en minimal tasarıma sahip. Ayrıca katlanabilme özellikleri sayesinde bagaj alanını da genişletilebiliyor.