MÜZİK

Burcu Şahin | 23.06.2017 - 15:32

Tesla, kendi online müzik servisini geliştiriyor

Tesla, kendi otomobillerinde kullanılmak üzere online müzik servisini geliştiriyor. Detaylar haberimizde…

Online müzik servislerinin popülerleşmesiyle dijital müzik piyasası büyümeye devam ediyor ancak başarılı servislere baktığımızda fazla alternatif göremiyoruz. En çok kullanılan müzik servislerinin başında yer alan Spotify ve Apple Music’e yeni bir rakip geliyor. Recode’un haberine göre, Tesla Pandora benzeri online müzik servisi geliştiriyor. Habere göre, Tesla üzerinde çalıştığı müzik servisini öncelikli olarak Tesla sahiplerine öncelikli olarak sunabilir.

Online müzik servislerine, otomotiv sektöründen rakip gelmesi kulağa çok da mantıklı gelmese de, gelecekte araç içi eğlence sistemlerinin önemli bir endüstri haline geleceği düşünülürse, Tesla’nın bu hamlesi müzik endüstrisine yeni bir soluk getirebilir. Şirketin kendi online müzik servisini geliştirmesiyle ilgili henüz bir açıklama gelmedi ancak geçtiğimiz Haziran ayında Tesla CEO’su Elon Musk,  kaliteli müzik listeleri ve eşleştirme algoritmaları bulmanın zor olduğunu dile getirerek, Tesla modellerini başarılı bir müzik servisi ile birleştirmek istediğini belirtmişti.

Tesla’nın halihazırda Spotify ile anlaşması var. Otomobilleri için büyük müzik servisleriyle anlaşmak yerine kendi müzik dinleme servisi üzerinde çalışmasıyla ilgili söylentilere açıklamalarını önümüzdeki günlerde göreceğiz.