Skip to main content

Bu yıl içerisinde Türkiye’ye gelmesi beklenen Tesla, İstanbul’daki mağazası için için LinkedIn’de iş ilanları yayınladı.

2018 yılında Türkiye’ye gelmesi beklenen Tesla’nın Türkiye için verdiği ilk iş ilanını geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Şirket bu kez ihtiyaç duyduğu yeni personeller için gerekli ilanları bu kez kendi sitesi üzerinden değil, LinkedIn üzerinden yayınladı. LinkedIn üzerinden İstanbul için verilen ilanlarda Satış Danışmanı, Ürün Sorumlusu ve Mağaza müdürü aranıyor.

Elektrikli araç üreticisi Tesla‘nın CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerdeki Twitter paylaşımında, “Ülkenizi seviyorum ve piyasaya sunmada bizzat orada olacağım” ifadelerini de kullanmıştı.

Tesla’nın ülkemizde ne zaman mağaza açacağı ile ilgili henüz kesin bir bilgi bulunmuyor ancak LinkedIn’de yayınlanan iş ilanları lansmanın yakın tarihte gerçekleşebileceğine işaret ediyor. İstanbul’daki merkezde bulunacak mağaza ve teknik servis hizmetleri içinde öncelikli olarak destek verilecek araçlardan birinin Model 3 olması bekleniyor.