Skip to main content

Mental sağlık platformu Terappin, yapay zekâ çözümüyle global pazarlara açılmayı ve önümüzdeki 10 yıl içinde 1 milyar kişiye mental sağlık hizmeti vermeyi hedefliyor.

Dijitalleşmenin artmasıyla, mental sağlık hizmetleri online platformlara taşınıyor. İnsanlar mobil uygulamalar ve online platformlar aracılığıyla uygun maliyetli terapi almaya yöneliyor. Statista’nın açıkladığı verilere göre, online terapi hizmeti alan kişi sayısı hızla artıyor.

Terappin Kurucu Ortağı ve CEO’su Taygun ErsoyYerli mental sağlık platformu Terappin, yapay zekâ ve BioData tabanlı ürünleriyle yurt dışında 5 pazara açılmaya hazırlandığını açıkladı. Şirketin Kurucu Ortağı ve CEO’su Taygun Ersoy, konuya ilişkin açıklamasında platformlarını global pazarlara açarak mental sağlık hizmetlerini herkes için erişilebilir kılmayı hedeflediklerini belirtti. “Daha fazla dil desteği sunacağız, yerel işbirlikleri yapacağız ve yapay zekâ motorlarıyla hizmetlerimizi kişiselleştireceğiz” diyen Ersoy, önümüzdeki 10 yıl içinde bir milyar kişiye mental sağlık hizmeti vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Terappin, kullanıcılarına yapay zekâ destekli terapist eşleşmeleri ve kişiselleştirilmiş terapi planları sunuyor. Ücretsiz ve anonim araçlarla bireylerin mental sağlık durumlarını belirlemelerine yardımcı olan platform, ruh sağlığı ile ilgili bilgi, eğitim ve destek içeren kapsamlı bir kaynak kütüphanesi de sunuyor.