İŞ DÜNYASI

H.Kerem Fındık | 29.06.2017 - 13:55

Telstra CEO’su: 10 sene sonra veriden para kazanamayacağız

28 Haziran’da başlayan Mobile World Congress Shangai’de Telstra CEO’sundan dikkat çeken bir uyarı geldi.

Avustralyalı operatör Telstra’nın CEO’su Andrew Penn, 10 sene sonra operatörlerin veriden para kazanamayacakları uyarısında bulundu. Andrew Penn bu uyarıyı dün Şangay’da başlayan GSMA Mobile Congress’te yaptı.  Penn önümüzdeki dönemlerde veri fiyatlarının çok düşük seviyelere düşeceğine inanıyor ve operatörlerin bu durumla baş edebilmek için bağlantı dışında farklı servisler geliştirmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

“Bu ürün ve hizmetler sezgisel ve müşteri dostu olmalı” diyen Penn, buna örnek olarak ise Netflix gibi uygulamaları veriyor. Penn ayrıca bu servislerin şeffaflık sunarak, kullanıcılara fatura şoku yaşatmaması gerektiğini vurguluyor. Diğer bir örneği de kendi firmasından veren Penn, müşteri hizmetlerine gelen çağrılarla ilgili yaptıkları araştırmanın ardından kullancı arayüzünün iyileştirilmesi için bir dizi inisiyatif başlattıklarını kaydediyor. Penn  bu sayede müşteri hizmetlerine gelen çağrıların yüzde 90’ının teknolojik iyileştirmelerle önlenebileceği sonucuna ulaştıklarının bilgisini veriyor.

Dünya GSM Birliği’nin (GSMA) düzenlediği Mobile World Congress Shangai etkinliği 28 Haziran’da başladı ve 1 Temmuz’da sona erecek.

Görsel Kaynak: Prokerala.com