Skip to main content

Bu uygulama, arkadaşlarınızla dışarıdayken telefonunuzu uzak tuttuğunuzda sizi ödüllendiriyor

Singapur’da Republic Polytechnic okulundan üç öğrenci ‘Apple Tree’ adında bir uygulama geliştirdi. İnsanların bir aradayken birbirleriyle iletişim kurmalarını teşvik etmeyi amaçlayan uygulama, arkadaşlarınızla dışarıdayken telefonunuzu uzak tuttuğunuzda sizi ödüllendiriyor.

‘Apple Tree’, iki veya daha fazla kullanıcının telefonlarını bir arada tutmasıyla çalışıyor. Uygulama, telefonları kilitliyor ve sanal elma ağaçları ekranda büyümeye başlıyor. Kullanıcılar telefonlarından ne kadar uzak kalırsa; ağaçlarda yetişen elma sayısı artıyor.

Uygulamayı geliştiren ekip üyelerinden biri olan Libern Lin, uygulama fikrinin arkadaşları arasında geçen konuşmalar sırasında ortaya çıktığını belirtti. Dışarı çıktıklarında herkesin kendi telefonlarını kaldırma önerisiyle uygulama doğmuş oldu.

Apple Tree, öğrenciler için her yıl düzenlenen BT yarışması Splash Awards kazananlarından. Uygulamayı geliştiren ekip, Singapur Computer Society’nin düzenlediği yarışmada 30 bin dolar değerinde ödülü aldı. Bu yılın yarışma konusu, Singapurluları bir araya getirmek’ti. Uygulamanın çıkış tarihi, önümüzdeki sene Singapur’un bağımsızlığının 50’nci yıldönümüyle aynı zamana denk geliyor.

Uygulama, önümüzdeki sene SG50 kutlaması sırasında ücretsiz indirilebilecek.

Kaynak: Design Taxi, Vimeo