Skip to main content

Veri merkezi sağlayıcısı Telecity, Türk firması SadeceHosting’i satın aldı. Avrupalı veri merkezi sağlayıcısı Telecity Grubu Türk veri merkezi ve 2005 yılında kurulan yer sağlayıcısı SadeceHosting’i satın aldı. Sadece Hosting, Türkiye’nin…

Veri merkezi sağlayıcısı Telecity, Türk firması SadeceHosting’i satın aldı.

Avrupalı veri merkezi sağlayıcısı Telecity Grubu Türk veri merkezi ve 2005 yılında kurulan yer sağlayıcısı SadeceHosting’i satın aldı. Sadece Hosting, Türkiye’nin veri merkezi kapasitesinin yüzde 24’ünü karşılıyor. 
Telecity yetkilileri, geniş ve hızlı büyüyen yerli dijital ekonomisine ve Avrupa ile Asya arasındaki stratejik konumundan dolayı Türkiye’nin hızlı gelişmekte olan bir piyasaya sahip olduğu ifadesini kullandı. Datacenter Dynamics’te yer alan habere göre; şu anda diğer piyasalardaki gelişmiş veri merkezi kapasitesine göre daha küçük olmasına rağmen, Telecity’e göre Türkiye, Avrupa’nın internet trafiğinde en hızlı büyüme oranına sahip.  
Telecity Group CEO’su Michael Tobin, yeni pazara girişle Telecity Group’un orta vadeli büyüme potansiyelini artıracağını ve bölgeye alanda sahip oldukları uzmanlıklarıyla güçlü müşteri veritabanını taşıyacaklarını belirtti. 
Telecity Group’un Türkiye Genel Müdürü olacak SadeceHosting CEO’su Selçuk Saraç, satın almayla ilgili Sadece ve Türkiye’nin dijital ekonomisinin gelişimi için heyecanlı olduklarını belirtti. 
Telecity’nin yönetime ilişkin Londra Borsası’na yolladığı açıklamaya göre; SadeceHosting’in 25 milyon pound karşılığında satın aldıkları ifadesine yer verildi. Ek olarak 4 milyon pound daha ödenebileceğine dikkat çekildi.