Skip to main content

TeknoSA, yeniden yapılanma kapsamında 76 mağazasını birden kapatma kararı aldı. Detaylar haberimizde…

300’e yakın mağazasıyla, tüketici elektroniği perakendecisi TeknoSA yeniden yapılandırma kapsamında 76 mağazasını kapatma kararı aldı. Haziran ayından beri 13 mağazasını kapatan TeknoSA, kapatma işlemlerini Eylül ayına kadar sürdüreceği öğrenildi.

Kâr etmeyen mağazalar kapanıyor
TeknoSA’nın mağazalarında yeniden yapılandırmayla ilgili olarak yaptığı açıklama, kapatma kararı kriterleri olarak birbirine yakın olan, yeterince kârlı olmayan mağazaların belirlendiği yönünde. İlk etapta 76 mağazanın kapatılmasına karar verilirken, haziran ayı içinde bunların 12’sinin kapatıldığı belirtildi. Geri kalan mağazaların ise kapatılma tarihleri belirlenerek, ilgili kişilere bildirildi. TeknoSA’nın yeni mağaza stratejisi ve planları hakkında bir basın toplantısı yapması bekleniyor.

TeknoSA’dan konuyla ilgili yapılan son açıklama KAP’ta yayınlandı;

Bilindiği üzere, mağaza açılış ve kapanışları, perakende sektörünün doğası gereği, sektördeki şirketlerin karlılıklarını korumak amacıyla devamlı olarak yapmakta olduğu bir uygulamadır. Teknosa özelinde rakamsal örnek vermek gerekirse, 2015 yılında 29 açılış/42 kapanış, 2014 yılında ise 49 açılış/52 kapanış yapmış bulunmaktayız. Bu yılın ilk 6 ayında ise 15 açılış/33 kapanış yapmış bulunmaktayız.

En son durum itibari ile mevcut sektörel görünüm doğrultusunda mevcut mağaza ağımızın gözden geçirilme çalışmaları devam etmekte olup, söz konusu haberde belirtildiği şekilde 76 mağazayı kapatmaya yönelik alınmış bir Yönetim Kurulu kararımız bulunmamaktadır.

Konu ile ilgili gelişmeler olduğu takdirde kamuoyu ile paylaşılacaktır.