Skip to main content

Google ve Cisco yeni bir ortaklığın müjdesini verdi.

Teknoloji dünyasının dev markası Google ile ağ teknolojileri şirketi Cisco, müşterilere daha verimli bir hibrit bulut çözümü sağlamak ve Amazon ile Microsoft’a karşı saf oluşturmak üzere işbirliğine gitti.

Google Cloud CEO’su Diane Greene konuyla ilgili açıklamasında, “Bu ortaklık, geliştiricilerin ve BT departmanlarının, hibrit bir ortamda modern uygulamalar yaratmak için en açık ve güvenilir araçları kullanmalarını sağlıyor” dedi.

Cisco ile Google‘ın işbirliğinin ana fikri, bulutun gücünü kullanıcıların bulunduğu her yere taşımak olarak tanımlanırken, iki ekip de işyerleri için çoklu bulut çözümünün gerçek zamanlı networking kabiliyeti, performans verisi, güvenlik desteği, kurulum ve şirketlerde uyulması gereken ilkeleri de içermesi gerektiğini vurguladı.

Bu ortaklıkla Google’ın Apigee, Istio ve Kubernetes gibi popüler bulut teknolojileri, halen mevcut sunucuları kullanan Cisco müşterilerinin erişimine açılacak. Google’ın bu birliktelikten kazancı, Fortune 500’de müşterileri bulunan Cisco sayesinde iş dünyasındaki hâkimiyetinin artması olacak.

Google ile Cisco’nun birlikte satışa sunacakları çözümün 2018’in ilk yarısında kullanıcıların bir kısmına, yılın ikinci yarısında da herkese ulaştırılması bekleniyor.