Skip to main content

Teknasyon, Müslüman bireylerin asistan uygulaması olarak hizmet veren Muslim Assistant’a yatırım yaptığını duyurdu.

Teknasyon; sosyal sorumluluk, eğitim, fintech gibi alanların yanı sıra Ar-Ge yapan girişimlere de yatırımlar yapmaya devam ediyor. Son olarak kullanıcılarının ileri teknolojiler kullanarak videolar çekmelerini sağlayan Impressions’a 600 bin dolarlık bir yatırım yaptığını sizlerle paylaşmıştık. Bugün ise yeni bir yatırım haberi ile karşımıza çıkan Teknasyon, Müslüman bireylerin asistan uygulaması olarak hizmet veren Muslim Assistant‘a yatırım yaptığını duyurdu.

Muslim Assistant; iOS ve Android işletim sistemlerinde Türkçe, İngilizce, Arapça ve Rusça başta olmak üzere tam 20 ayrı dil seçeneği sunuyor. Müslümanların günlük yaşantısına yardımcı olmayı amaçlayan mobil uygulama, namaz vakitleri, Kur’an-ı Kerim, hatırlatmalar ve kıble yönü bulma gibi kullanıcılarının günlük yaşamda ihtiyaç duydukları 15’ten fazla özelliğe sahip.

Kurucusu Caner Bayraktar ve ekibinin hedefi ise, sürekli olarak kullanıcılarının kullanım ve davranışlarını analiz ederek Muslim Assistant’ı içerik ve özellik olarak her geçen gün daha da zenginleştirmek, belli başlı özellikler ile sınırlı kalmadan günlük ibadette ihtiyaç duyulabilecek her türlü konuya dokunarak alanında ilk sırada gelen uygulama yapmak.

Gerçekleştirdikleri yatırımı değerlendiren Teknasyon CIO’su Onur Kurugöl, “İnsanların günlük hayatının bir parçası olabilen ve global çapta büyümek isteyen mobil girişimler bizim öncelikli yatırım hedefimiz. Bu tip girişimlere aynı yollardan geçmiş deneyimli ekibimiz ve yüksek standartlardaki teknik altyapımız ile bir yatırımcıdan öte sırtını yaslayabileceği bir akıllı ortak oluyoruz. Muslim Assistant; hâlihazırda kendini uluslararası olarak kanıtlamış bir mobil uygulama, Teknasyon’un desteğini de arkalarına alarak çok daha büyük başarılara imza atacaklarına inanıyorum” dedi.