Skip to main content

TEB, eş zamanlı olarak sekiz farklı ülkede gerçekleşen global yazılım maratonu BNP Paribas International Hackathon’ın İstanbul ayağına ev sahipliği yaptı

Türk Ekonomi Bankası (TEB), 17-19 Haziran tarihlerinde düzenlenen BNP Paribas International Hackathon’a ev sahipliği yaptı. 8 ülkede eşzamanlı olarak 48 saat boyunca devam eden Hackathon’da FinTech’ler, iki tema altında müşteri deneyiminde fark yaratmaya yönelik yazılım geliştirdiler. Jürinin değerlendirmekte zorlandığı birbirinden değerli projeler arasında dereceye giren ilk iki proje 20’şer bin TL’lik para ödülüne kavuşurken, iki girişimci takıma da 10’ar bin TL’lik jüri özel ödülü verildi.

Türkiye’de ayağı TEB Formasyon Akademisi’nde düzenlenen dünyada ise İstanbul’a ek olarak San Francisco, Paris, Brüksel, Roma, Berlin, Londra ve Varşova olmak üzere sekiz farklı şehirde eş zamanlı düzenlenen global yazılım maratonu BNP Paribas International Hackaton’da girişimciler, belirlenen temalarda çözüm üretmeye yönelik kod yazarak mobil veya web tabanlı yazılım geliştirdi.

TEB Hackathon’ın İstanbul ayağına ev sahipliği yaptı

Bu yılın temaları doğrultusunda 48 saat boyunca “ev almak isteyenlere” ve “nakite ihtiyacı olan KOBİ’lere” çözüm üretmeye yönelik projeler geliştiren girişimciler, TEB ve diğer sektörlerden gelen uzmanlardan da mentorluk desteği aldı. 48 saat sonunda, girişimcilerin projeleri, teknoloji ve finans dünyasının önde gelen isimleri, melek yatırımcılar, danışmanlar, teknokent temsilcileri, global ödeme sistemi sağlayıcıları ve TEB yöneticilerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirildi.

Jüri değerlendirmesinin ardından “Birlikte Al” ekibi birinci olurken; “Hesap Kurdu” ekibi ikinciliği elde etti. “FonZip ve OrcaTeam” ekibi başarılı uygulamalarıyla jüri özel ödülüne layık görüldü. Geliştirdikleri projelerin tüm haklarının yanı sıra toplamda 60 bin TL’lik para ödülü kazanan girişimciler, TEB Girişim Evi’nden de danışmanlık desteği almaya hak kazandı.