Skip to main content

Türkiye Bilişim Vakfı, YouTube iş birliğiyle 9 Şubat Güvenli İnternet Günü kapsamında Film Hack Türkiye isimli bir video yarışması düzenliyor

Türkiye Bilişim Vakfı, YouTube iş birliğiyle 9 Şubat Güvenli İnternet Günü kapsamında Film Hack Türkiye isimli bir video yarışması düzenliyor. Kreatif ajansların yarışacağı ve kâr amacı gütmeyen bir brief doğrultusunda hazırlanan YouTube videolarının değerlendirileceği Film Hack Türkiye yarışmasının konu başlığı ise “Güvenli İnternet” olarak belirlendi.

İlgili ajanslar tarafından oluşturulan ve 3 Şubat’a kadar teslim edilecek filmler, özel jüri tarafından değerlendirilecek. Film Hack Türkiye yarışmasının sonuçları ise tüm dünyada ve ülkemizde “Güvenli İnternet Günü” olarak kutlanan 9 Şubat’ta düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

İnternetin güvenli ve bilinçli bir şekilde kullanılması konusunda farkındalık yaratmaya yönelik çalışmasıyla Film Hack Türkiye yarışmasında birinci olan ekip, Google Londra ofisini ziyaret etme ve YouTube kreatif ekipleri ile bir araya gelme şansını yakalayacak.

Film Hack Türkiye Yarışma Takvimi
22 Ocak 2016 – Briefing- Google Türkiye ofisi
3 Şubat 2016 – Çalışmaların teslimi 3-8 Şubat 2016 – Değerlendirme süreci
9 Şubat 2016 – Ödül Töreni

Jüri Üyeleri: Türkiye Bilişim Vakfı; Pelin Özkan, Kapital Medya Grubu; Çağdaş Ergin,  Karpat Polat, Karpat Ajans; Bediz Eker, Y&R.