Skip to main content

Tazedirekt’in dikey tarıma odaklanan yeni projesi Tazedikey ile apartmanda yaşayanlar kendi balkonlarında sebze-meyve yetiştirmeye başlayabilecek.

Organik ürünler üzerine satış yapan Tazedirekt‘in 2016 yılında tüm dijital varlıkları Migros’a satılmış, şirket 2017 yılında yeniden açılacağını duyurmuştu. Tazedirekt, yeni projesi Tazedikey ile karşımıza çıktı. TazeDikey projesi ile, apatmanda yaşayanlar dikey tarım yöntemini kullanarak balkon bahçeciliği yapabilecek.

Tazedikey projesi ile sebze-meyve yetiştirme adımları:

Tazedikey projesi ile sebze-meyve yetiştirmek için Tazedikey.com’da satışa sunulan özel tasarımlı Tazedikey çantalarından satın almanız gerekiyor. Çantalarını yandaki geçici dikişlerinden yırttıktan sonra çantayı dik bir şekilde güneş alan bir noktaya asmak gerekiyor. Çantadaki ceplere toprağı yeterli miktarda doldurduktan sonra tohumların üzerini kapatarak sulama yapılıyor. Son adım ise tohumların çimlenmesi için ışık alan gölge bir yer tercih etmek.

Tazedikey.com’dan 60 TL ve üzeri taze meyve ve sebze alışverişine dikey tarım çantası ve fesleğen tohumunun müşterilere hediye edildiğini de belirtelim. Birçok meyve ve sebze tohumunun bulunduğu siteye buradan ulaşabilirsiniz.