Skip to main content

‘Yeni Dünyanın Algoritmaları’ video serimizin bu haftaki konuğu UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen oldu.

İş dünyasında normalleşme adımlarının atılmaya başladığı bugünlerde şirketlerin dijital dönüşüm konusundaki çalışmalarını hızlandırdıklarına şahit oluyoruz. Yapılan araştırmalar  salgın sonrası krizle baş başa kalacak şirketlerin yatırımlarını insan yerine hızla robotiğe ve otomasyona kaydıracağını öngörüyor. Peki korona sonrası süreçte bizi bekleyen yeni iş ekosisteminde şirketlerin yeni normale adapte olması konusunda otomasyon teknolojileri nasıl bir rol oynayacak? Yeni Dünyanın Algoritmaları serimizin bu haftaki konuğu UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen oldu. Tansu Yeğen ile iş dünyasında dijitalleşme ve Covid-19 odaklı değişim rüzgarları ile şirketlerin dijital dönüşüm senaryolarında akıllı otomasyon teknolojilerinin rolünü konuştuk.

Tansu Yeğen ile yaptığımız röportajın satır başları şöyle:

✓ Bütün dünya yapay zeka ve robotik otomasyon sistemlerini birbirine entegre ederek iş süreçlerini hızlandırmanın peşinde

✓ Şirketler artık teknoloji satın alırken bu yatırımın faydasını anında görmek istiyor.

✓ Dördüncü Endüstrinin devriminin Covid-19’den önceki tarifinde IOT, büyük veri, yapay zeka, süreçlerin otomasyonu, robotik yazımlar gibi bir sürü başat teknolojiden bahsederken, Covid-19 sonrası tanımda baş rolde yapay zeka var.

✓ UiPath olarak tüm dünyada Eylül sonuna kadar Covid-19 krizinden etkilenen firmalara ürünlerimizi ücretsiz veriyoruz

✓ Teknoloji alanında herkesin kendini geliştirmesi şart. Çünkü bundan sonraki dönemi teknoloji tanımlıyor.