Skip to main content

Bandai, sanal hayvan anahtarlıklarını pazara yeniden sunmayı planlıyor.

Tamagotchi geri döndü. Tamagotchi’yi üreten Japon firma Bandai, sanal hayvanı Avrupa’da Aralık ayı sonunda satışa sunmayı planlıyor. ‘Tamagotchi Friends’ markasıyla sunacağı yeni ürünler ise önümüzdeki sene kullanıcılarla buluşacak.

Yeni Tamagotchi serisinde 90’lı yıllarda olduğu gibi sanal hayvanların retro siyah-beyaz ekranıyla yer aldığı görülüyor.

Şimdiden Bandai, Tamagotchi Friends markası altında bir internet adresi oluşturmuş durumda. Yakın zamanda da internet üzerinden izlenebilen animasyon dizilerini de içeren bir program sunacak.

Wired’da yer alan habere göre; marka ürünlerinde yeni teknolojiye yer veriyor. Bandai, her cihazın kısa mesafeli haberleşmeyi sağladığını belirtiyor. Buna göre; sanal hayvanların hediye almasını ve iletişimi sağlamak üzere sahip olduğunuz Tamagotchi’yi arkadaşınızınkiyle çarpıştırabilirsiniz.

Şirket tam olarak bu sanal hayvanın üretimini sonlandırmış olmasa da, bu yılın başlarında iOS ve Android’te uyumlu bir Tamagotchi uygulamasını kullanıcılara sunmuştu.