Skip to main content

Tesla Model 3, feci bir kaza sonrasında yeterince güvenli olduğunu resmi olmasa da kanıtladı.

Elektrikli araç üreticisi Tesla tarafından piyasaya sürülen Model 3‘ün şimdilik resmi çarpışma test sonuçları bulunmasa da, gerçek hayatta atlatılan feci bir kaza, aracın oldukça güvenli olduğunu gösterdi.

Reddit kullanıcısı StapleGun, geçen hafta eşinin tek başınayken Model 3‘üyle geçirdiği korkunç kazayı sitede detaylı biçimde anlattı ve aracın son durumunu gösteren fotoğraflar yayımladı.

Model 3’ün takla attığı ilk kaza olduğu düşünülen olayda, kadın sürücünün ciddi yara almadan kurtulması Tesla’nın hanesine artı puan olarak yazıldı.

StapleGun kullanıcı adına sahip kişinin Reddit’te yazdığına göre; saatte 70 mille giderken orta şeritte seyreden bir araçla çarpışan Model 3, daha sonra beton bariyerlere çarptı. Ön tekerlerinden biri kopan araç, bir görgü tanığının aktardığına göre birkaç kez takla attı.


Kazanın ardından yardıma gelenler sürücüyü, kapıyı açarak çıkarmayı başarırken, hastanede yapılan tetkikler sonucunda bir kaburga kırığı, morluklar, sürtünmeye bağlı küçük bir yanık tespit edildi.