Skip to main content

Fatih Projesi kapsamında 675 bin adet tablet için yapılan ihaleyi Telpa Telekom kazandı.

Fatih Projesi kapsamında 675 bin adet tablet için yapılan ihaleyi 409 milyon liralık en düşük teklifle Telpa Telekom kazandı. Hürriyet.com.tr’de yer alan haber göre; ihalenin resmi sonucu ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) projesi kapsamındaki ihalelerin üçüncüsünün gerçekleştiği günde (12 Kasım) yedi firmanın girdiği ihalede Samsung ve Hewlett Packard (HP) teklif vermeden ihaleden çıkınca ihale beş firma arasında yapıldı.

Ancak Casper-Exper-Probil, Vestel ve Data Teknik-Pasifik Grup Yayıncılık şirketlerinin önerdiği cihazlar teknik yetersizlikler nedeniyle zarfları bile açılmadan ihaleden elendi.

Fatih Projesi’nde son durum

Fatih Projesi’nin tablet bilgisayar kapsamında şu ana kadar ikisi pilot bölge olmak üzere üç farklı ihale yapıldı. Bu ihalelerin ilkini General Mobile kazanarak pilot bölgeler 8 bin 500 adet tablet bilgisayar dağıtmıştı. Pilot bölgeler için gerçekleştirilen ve 49 bin adet tablet bilgisayarı kapsayan ikinci ihaleyi ise Vestel kazanmıştı.