ETKİNLİK

DigitalAge | 24.01.2017 - 14:55

T2 Trainspotting, !f İstanbul’da

90’ların kült filmi “Trainspotting”in devamı olan “T2 Trainspotting”, Türkiye'de ilk kez !f İstanbul’da gösterilecek.

16 Şubat’ta başlayacak olan !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali‘nin kapanış filmi belli oldu. Danny Boyle’un yönettiği 1996 yapımı kült film Trainspotting’in devamı olan T2 Trainspotting, !f İstanbul’un kapanış filmi olacak ve Türkiye’deki ilk gösterimini yapacak.

Bu yıl 16.sı düzenlenecek olan festivalin programının tamamı 26 Ocak Perşembe günü açıklanacak olsa da festivalin kapanış filminin T2 Trainspotting olacağı açıklandı. Devam filmi bizi kahramanımız Mark Renton ile birlikte Edinburgh’a, Spud, Sick Boy ve Begbie’nin 20 yıl sonraki yaşamlarına götürecek.

Danny Boyle’un Irvine Welsh’in devam romanından uyarladığı ve oyuncularını korumayı başaran filmde Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller ve Robert Carlyle başrolde yer alıyor.

İlk kez Berlin Film Festivali’nin yarışmalı bölümünde seyirci önüne çıkacak olan T2 Trainspotting’in Türkiye’deki ilk gösterimi ise !f İstanbul’da gerçekleşecek. Aynı zamanda festivalin “!f kült” bölümünde de ilk film Trainspotting, yenilenmiş kopyasıyla yer alacak. Ayrıntılı bilgi için: www.ifistanbul.com