Skip to main content

Sürdürülebilir Yaşam TV, Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nde gösterilen filmleri internetten izleyicilere ulaştıracak

2008’den bu yana organize edilen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF)’nde her sene ekolojik, toplumsal ve ekonomik konularda bütüncül bakış açısına sahip, çözüm barındıran belgeseller gösteriliyor. Çağımızın karmaşık sorunlarını etkin şekilde aktaran ve gücünü “gerçek”ten alan bu filmlerin daha fazla kişiye ulaşması amacıyla doğan Sürdürülebilir Yaşam TV‘de ise bu ilham verici belgeseller tüm Türkiye’de, internet erişimi olan her yerde izlenebilecek.

Belgesellerin yanısıra Türkiye’de sürdürülebilir bir yaşam için kurumların attıkları somut adımları da filmler aracılığıyla takip edip yorum yapmak mümkün olacak.

Üyeler yönetmenlerle irtibata geçebilecek, onları destekleyebilecek

Geçtiğimiz senelerde onlarca SYFF gönüllüsünün Türkçe’ye çevirdiği belgeseller Türkçe altyazıyla birlikte surdurulebiliryasam.tv‘de yayımlanacak. İnternet sayfasına ücretsiz üye olan bireysel kullanıcılar; filmleri yönetmenlerle yapılan anlaşmaya bağlı olarak ücretsiz veya yönetmenleri desteklemek üzere düşük bir ücret karşılığında izleyebilecek, yönetmenle irtibata geçip gösterim organize edebilecek. Kurumsal üyelerin sürdürülebilirlik için neler yaptığını kurum filmleri üzerinden takip edebilecek.

Sürdürülebilir Yaşam TV ile STK’ların, yerel yönetimlerin, şirketlerin, üniversitelerin, sosyal girişimlerin çabaları belgesellerle aynı mecrada görünür kılınacak.

SYTV ile medyada bilgi bombardımanında kaybolan haberler veya sadece uzmanlar tarafından okunan sürdürülebilirlik raporlarının ötesinde, bu adımların görselin gücünden faydalanarak ilgili herkes tarafından görülmesi sağlanacak. Kurumları bu çabalarının daha iyi anlaşılması için “reklam yapmadan” film yapmaya teşvik eden Sürdürülebilir Yaşam TV ekibi web sayfasında bu filmlere de yer vermek istiyor.