Skip to main content

Süper Lig ve TFF 1. Lig’in isim sponsoru Spor Toto oldu.

Digiturk ve Spor Toto, TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig isim sponsorlukları için anlaşmaya vardı. Söz konusu anlaşma, 2017-2018 sezonun ikinci yarısı ile 2018-2019 sezonunun tamamını kapsayacak.

Anlaşma, her iki ligin 2017-2018 sezonunun kalan bölümü ve 2018-2019 sezonunun tamamına ilişkin isim sponsorluğu haklarını kapsıyor.

Konu ile ilgili görüşlerini ifade eden Digiturk CEO’su Yousef Al-Obaidly: “Uzun yıllardır futbola en büyük desteği sağlayan kurum olarak; paydaşlarımız ile gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri sayesinde Türk futboluna katkımızı daha da artırmaktan mutluyuz. Anlaşma çerçevesinde liglerin adı, bu sezonun kalan bölümü ve önümüzdeki sezonun tamamı için ‘Spor Toto Süper Lig’ ve ‘Spor Toto 1. Lig’ olacak. Futbolun marka değerini artıracak bu işbirliğinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum.”

Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu: “Spor Toto Teşkilat Başkanlığı olarak, sahip olduğu izleyici kitlesi itibariyle ülkemizdeki en popüler spor organizasyonu olan Süper Lig’e isim sponsorluğu yapıyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu anlaşmanın Türk futbolu için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Spor Toto Teşkilatı bu anlaşmayla birlikte, Türk futbolunun atar damarlarından TFF 1. Lig’e de ismini verdi. Bu gelişmeler futbolun endüstrileştiği bir ortamdan geri kalmadığımızı, çağa ayak uydurduğumuzun en güzel kanıtı. Futbola aktardığımız bu kaynaklar, tüm liglerdeki kulüplerimiz için önemli bir itici güç olacaktır.”