Skip to main content

BiSU verilerine göre online su sipariş talebi bir haftada yüzde 60 artış gösterirken, pet su siparişlerine talep 5 kat arttı.

Dünya genelinde Covid-19 vaka sayısının artışını engellemek için tüketiciler zorunlu olmadıkça dışarı çıkmıyor, ev ihtiyaçlarını hızlı ve kolay karşılayabilmek için online sipariş platformlarını tercih ediyor. Su siparişi uygulaması BiSU, pazardaki salgın etkisini paylaştığı verilerle açıkladı.

BiSU’nun açıkladığı verilere göre CoronavirUs salgını gündemiyle 16-23 Mart tarihleri arasındaki haftada damacana su siparişi talebi yüzde 60 arttı. Bu sürede, bir hane ortalama 7 günde 1 sipariş verirken, son bir haftada 5 günde 1 sipariş vermeye başladı. Cam damacana kullanıcıları, polikarbon damacana kullanıcılarına oranla son bir haftada daha çok sipariş verdiler.Ayrıca nakit ödeme yapan kullanıcıların yarısının kredi kartıyla online ödeme yapmayı tercih ettiğini belirtelim.

Pet su siparişlerine talep 5 kat arttı

Tüketicilerin market alışverişini de dışarı çıkmadan hızlı ve kolay karşılama tercihi son bir haftada tek kullanımlık pet suya olan sipariş talebini de 5 kat artırdı. BiSU’nun hizmet verdiği 38 ilde de benzer oranda bir değişim söz konusu.

Bi’market’e olan sipariş talebi 4 kat arttı

BiSU kısa süre önce hizmete açtığı online market servisi Bi’market’le de İstanbul, Ankara ve İzmit’te kullanıcılarının yoğun sipariş taleplerini karşılıyor. Market ürünlerine olan talebin arttığı bu günlerde Bi’market’e olan sipariş talebinin de yaklaşık 4 kat arttığı öğrenildi.