ETKİNLİK

Burcu Şahin | 15.05.2017 - 15:22

Steve Wozniak İstanbul programını iptal etti

World Cities Expo İstanbul etkinliği kapsamında İstanbul'da konuşmacı olarak yer alan Steve Wozniak, programını iptal etti. Detaylar haberimizde...

Steve Wozniak bilindiği gibi 15-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan“World Cities Expo İstanbul’ etkinliğinde konuşacaktı. Swarm üzerinden Londra Heathrow Havalimanı’nda yer bildirimi yapan  Wozniak’a karşılık, Dünya Akıllı Şehirler (World Cities Expo) organizasyonu  iptalin “anlam verilemeyen bir şekilde” olduğunu söyledi.

Wikipedia Kurusucusu Jimmy Wales’ten sonra Steve Wozniak da etkinlikte yer almıyor

18 Mayıs 2017 tarihine kadar devam edecek World Cities Expo İstanbul’17’de girişimcilik ve ekonomik gelişim, yenilikçilik ve teknoloji, büyük veri ve kent yönetimi, enerji, ulaşım ve akıllı toplum konuları akıllı kentler çerçevesinde mercek altına alınacak. İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek World Cities Expo teknoloji sektöründen pek çok ünlü ismi ağırlayacaktı. Wikipedia hakkında çıkan olay sonucunda etkinlik listesinden çıkarılan Wikipedia Kurusucusu Jimmy Wales’ten sonra Steve Wozniak da etkinlikte yer almayacak.

World Cities Expo İstanbul’dan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle; 
“İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 15-18 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlediği World Cities Expo İstanbul’17’nin ana konuşmacılarından Steve Wozniak, son ana kadar devan eden sürece rağmen, anlam verilemeyen bir şekilde etkinliğe katılımını iptal etmiştir. Bu konudaki gelişmeler tarafımızdan kamuoyuyla paylaşılmaya devam edilecektir.”