Skip to main content

Inicons adlı oyuncak şirketi, Steve Jobs’un 30 santimlik plastik oyuncağının satışlarını internet sitesinde duyurdu. Apple şirketine CEO olarak geri döndüğünde, şirketin hisselerini yüzde 6.682’lik rekor bir hızla yükselten Jobs’un bu…

Inicons adlı oyuncak şirketi, Steve Jobs’un 30 santimlik plastik oyuncağının satışlarını internet sitesinde duyurdu. Apple şirketine CEO olarak geri döndüğünde, şirketin hisselerini yüzde 6.682’lik rekor bir hızla yükselten Jobs’un bu minyatür versiyonu, gerçekçiliğiyle görenleri hayrete düşürüyor. Inicons adlı şirket, kendi sitelerinde yaptıkları tanıtımda, minyatür Jobs’un en belirgin kıyafeti olan siyah boğazlı kazağı, kot pantalonu, yuvarlak gözlükleri ve New Balance marka ayakkabılarıyla farklı pozlar vererek tanıtıyor. Tanıtımda Steve Jobs’un 2004 yılında Stanford Üniversitesi mezuniyetinde yaptığı ünlü konuşmalardan alıntılarda yer alıyor.

Inicon, 99 dolar olarak fiyatlandırılan Jobs oyuncağının içeriği; bir adet ‘gerçekçi kafa şekli’, iki adet gözlük, bir ‘esnek’ beden, üç adet el, bir adet siyah kazak, bir adet kot pantolon, bir adet siyah kemer ile sandalye, bir adet siyah çorap, bir tane ayakkabı, ve aralarından biri ısırılmış olan iki adet elma olarak listeliyor.

Şirket, ‘Mac, iPhone veya iPad’ler dahil değildir’ uyarısında bulunduğu oyuncağın tanıtımında oyuncağı; ‘büyük buluşçu, deha ve vizyoner Steve Jobs’a’ ithaf ediyor.

Apple şirketi 2010 yılının Aralık ayında Steve Jobs oyuncağı satmaya çalışan MIC Gadget şirketinin satışlarını engellemişti.

Steve Jobs’un oyuncağının yapılmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple şirketinin bu oyuncağa tepkisi ne olacak?