Skip to main content

Startup Kitchen’ın ikinci girişimi ‘Tart Games’ Derin Esmer’den 150 bin Euro’luk yatırım aldı.  Eğitim ve aydınlanmayla önü açılan parlak zihinlerin dünyayı değiştireceğine inanan kuluçka merkezi Startup Kitchen’ın ikinci girişimi ‘Tart…

Startup Kitchen’ın ikinci girişimi ‘Tart Games’ Derin Esmer’den 150 bin Euro’luk yatırım aldı. 
Eğitim ve aydınlanmayla önü açılan parlak zihinlerin dünyayı değiştireceğine inanan kuluçka merkezi Startup Kitchen’ın ikinci girişimi ‘Tart Games’, Mor ve Ötesi gurubunun kurucu üyelerinden Derin Esmer’den 150 bin Euro’luk yatırım aldı. 
Startup Kitchen çatısı altında kurulduktan birkaç ay sonra yatırım alan ikinci şirket olan Tart Games, Unity altyapısını kullanarak Facebook, iOS ve Android platformları için oyunlar üretiyor. 
Yatırım sonrasında Derin Esmer yüzde 15, Startup Kitchen (Girişim Mutfağı Kuluçka Merkezi A.Ş.) yüzde 37 hisse sahibi olurken, Tart Games geliştiricilerinden Bulut Karakaya ve Serhat Nasırlıoğlu da geri kalan hisselerin sahibi oldu. Daha önce İşteOyun yatırım sürecinde olduğu gibi Tart Games’de de yüzde 15’lik hisse gelecekte ekibe katılacak isimler için stok opsiyonu olarak ayrıldı.