Skip to main content

Etohum’un düzenlediği, Startup Istanbul 2017 etkinliği uluslararası yatırımcı ve girişimcileri buluşturmaya devam ediyor.

Etohum, bu yıl 20-23 Ekim tarihleri arasında Startup Istanbul‘un beşincisini düzenleyecek. Dünyanın 65 farklı ülkesinden 4000’den fazla katılımcı, 500’den fazla startup, 50’nin üzerinde konuşmacı ve 500 yatırımcının bir araya geleceği Startup Istanbul 2017 etkinliğinde, seçilen 50 startup girişimlerini Demo Day‘de yatırımcılara sunma şansını elde edecek.

Seçilen girişimler 20 Ekim’de mentorluk eğitimlerine ve workshop’lara katılacak. Yapılacak elemeyi geçen girişimler, 21 Ekim’de yatırımcıların dikkatini çekmek ve finale kalmak için mücadele edecek. 23 Ekim’de ise finale kalan 15 girişimin projelerini yatırımcı ve şirketlere anlatma şansı yakalayacak.

Etkinliğin konuşmacılarının arasında, Tesla’nın ilk yatırımcılarından, Harvard’ın 46. en seçkin mezunu olarak gösterilen ödüllü girişimci Tim Draper, dünyaca ünlü strateji ve inovasyon danışmanı Tendayi Viki, Test My Pitch’in kurucu CEO’su Bill Kenney, Avrupa’da birçok startup’a mentorluk ve yatırımcılık yapan Techstar girişimcisi Eamonn Carey, global yatırımcı Adam Berk, The Abraaj Group Genel Müdürü Omar Syed, yazar, konuşmacı ve uygulayıcı Jeremiah Gardner ve girişimci Amal Dokhan bulunuyor. Ayrıca konuşmacıların ardından Tendayi Viki, şirketler için “Kurumsal Şirketlerde İnovatif Ekosistemler Kurmak İçin 5 Yol” konulu bir workshop verecek.

Startup İstanbul 2017 “Startup Challenge” için başvurular başladı. 1 Eylül’e kadar devam edecek başvurular  www.startany.com/startupistanbul adresinden yapılabiliyor.