Skip to main content

StartersHub, programı başarıyla tamamlayan ve ürününü pazara çıkaran tüm girişimlere $250K’a kadar varan yatırım yapacak.

2 Mart 2017’de başlayan, KPI bazlı girişim geliştirme programı StartersHub XO’nun bitmesine az bir süre kaldı. 17 Ekim’de gerçekleşecek program tanıtım gününde (Demoday) girişimler ürünlerini, iş modellerini, program boyunca gösterdikleri büyümeyi ve ekiplerini yatırımcılara, girişim sermayesi fonları temsilcilerine ve iş ortaklarımıza sunacak. StartersHub, programı başarıyla tamamlayan ve ürününü pazara çıkaran tüm girişimlere $250K’a kadar varan yatırım yapacak.

8 girişim Demoday’de
Ana partnerları İş Bankası, Microsoft, Intel ve Gedik Yatırım olan StartersHub XO’ya seçilen tüm girişimler, program süresince takım özelinde belirlenen performans metriklerine göre her ay değerlendirildi. Son aşamaya kadar başarıyla gelebilen girişimler şimdilerde bir yandan ürün geliştirme, pazarlama ve satış faaliyetleriyle ilgilenirken diğer yandan da yatırımcı sunumlarına hazırlanıyorlar.

Program sonunda düzenlenecek Demoday’de programa seçilen 15 girişimden 8’i sahneye çıkacak, ulusal & uluslararası müşterilere ve yatırımcılara erişim sağlayabilecek. Bu büyük günde program partnerları bugüne kadar mentor oldukları girişimlere artık yatırımcı gözüyle bakacaklar.

Demoday’de sahneye çıkacak girişimler şu şekilde:
● Kimola: Herhangi bir mecrada bir ürünün kullanıcıları tarafından üretilen dijital metinleri yorumlayarak bu kullanıcı grupları hakkında yaşam biçimi analizi çıkaran, böylece markaların pazarlama araştırmalarını hem daha hızlı hem de daha geniş bir kitle üzerinden yapabilmelerini sağlıyor.
● Paym.es: Sosyal medya ağları, Messenger ve Whatsapp üzerinden güvenli alışveriş deneyimi sağlayan platform.
● Pastel Innovation: Akıllı sterilizasyon robotu, Pastel i3S ile özel ve yarı kamusal alanların hijyenini sağlıyor.
● Servo Kiosk: Plaza ve kampüs gibi alanlarda hızlı, kolay ve sağlıklı yemek deneyimi sunan kiosk çözümü.
● EyeDius: IP güvenlik kameralarından sağlanan görüntüleri yüksek doğruluk oranına sahip görüntü işleme teknolojisi ile işleyerek insan ve yüz tanıma yapan güvenlik çözümü.
● Ottoo: Sürücü emniyeti ve araç güvenliği için tasarlanmış olan Ottoo akıllı asistan araç bakım maliyetlerini düşürerek en yakın servis ağına erişimi sağlıyor.
● Onlock: Fiziksel bir anahtar gerektirmeksizin kolay ve güvenli giriş yetkisi paylaşımı sağlayan akıllı kilit sistemi.
● TagPay: Dokunmatik ekranlı tüm akıllı telefonlarda kullanılabilen yeni nesil, mobil cüzdan ve ödeme teknolojileri sağlayıcısı.

Bazı girişimlerin çoktan yatırımcılarla görüşmeye başladığını ifade eden StartersHub XO Program Direktörü İnci Çömlekçioğlu, girişimlerin program süresince yatırımcılarla görüşmesinin oldukça stresli geçen yatırım sürecini daha sağlıklı hale getirdiğini, bu sayede tarafların birbirini tanımak için daha uzun zamanlarının olduğunu belirtiyor.