Skip to main content

Jack Dorsey’nin de kurucularından olduğu girişimin diğer ortaklarından biri vefat etti.

Ödeme girişimi Square’in kurucu ortağı Tristan O’Tierney 35 yaşında öldü. Ailesinin verdiği bilgiye göre, O’Tierney bağımlılık tedavisi görüyordu. 23 Şubat’ta vefatı kesinleşen O’Tierney’nin ailesi kesin ölüm nedeninin otopsiden sonra belli olacağını bildirdi.

Konuya ilişkin CNBC’ye bir değerlendirme yapan Square’in sözcüsü, “O’Tierney, Square’in kuruluş hikâyesinin önemli bir parçasıydı. Kaybı için çok üzgünüz. Ailesi ve arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz” ifadesini kullandı.

O’Tierney’i Jack Dorsey işe almıştı

Alaska’da doğan Tristan O’Tierney, New York’a taşınmadan önce çeşitli eyaletlerde yaşadı. O’Tierney, Rochester Institute of Technology’de 2001-2008 arasında eğitim aldı ve bilgisayar mühendisi olarak mezun oldu. 2005’te Bay Area’ya gelen O’Tierney, Yahoo’da yazılım mühendisi olarak işe başladı. Tierney Yahoo’nun ardından Apple, VMware ve Tapulous’ta farklı pozisyonlarda görev aldı.

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey ve Jim McKelvey, Tristan O’Tierney’i Square’in ilk mobil uygulama uygulamasını geliştirmesi için 2009’un başlarında işe almıştı ve O’Tierney uygulamanın kurucuları arasında değerlendiriliyordu. 2013’te Square’den ayrılan O’Tierney hakkında şirketten herhangi bir açıklama gelmedi.