MÜZİK

DigitalAge | 14.09.2020 - 16:24

Spotify’dan favori şarkılar ve podcast’ler için yeni özellik

Spotify, “Hep Seveceklerim” adını verdiği yeni özelliğini duyurdu.

Çevrimiçi müzik platformu Spotify’ın ‘Müzik+Podcast’ kampanyasının Türkiye’deki ilk televizyon reklamını geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık.  Platform bugün, Spotify’dan favori şarkı ve podcast’leri paylaştırmayı kolaylaştıracak “Hep Seveceklerim” adını verdiği yeni özelliğini duyurdu. Yeni özellikle birlikte, kullanıcılar en çok sevdikleri şarkıları ve favori podcast’lerini bir araya toplayarak paylaşabilecek.  

Hep Seveceklerim, Spotify kullanıcılarının en sevdikleri 5 şarkı ve/veya podcast’ten oluşan bir çalma listesi oluşturmalarını sağlayan ve bu çalma listesini sosyal medya kanallarında paylaşmalarına imkan veriyor. Yeni özelliğin tüm dünyada Spotify uygulamasını ücretsiz ve Premium olarak kullanan tüm kullanıcılara açık olduğunu belirtelim.

Özelliği denemek için Spotify ana sayfasındaki Hep Seveceklerim sekmesine gitmek gerekiyor. Buradan kullanıcılar en sevdikleri şarkı ve podcast’lerin olduğu bir liste oluşturabiliyor. Liste, tamamlanmasının ardından “Paylaş” butonu üzerinden sosyal ağlarda paylaşılabiliyor.