UYGULAMA & YAZILIM

DigitalAge | 12.12.2013 - 10:57

Spotify, tüm cihazlarda ücretsiz müzik yayın hizmeti sunuyor

Spotify, akıllı telefon ve tabletlerin de yer aldığı tüm cihazlarda hizmetini ücretsiz sunuyor.

Spotify, ücretsiz sunduğu müzik dinleme seçeneğini tüm cihazlara taşıdı. Bu da abone olmayan kulanıcıların iOS ve Android tabletlerde Spotify uygulamasını kullanarak istediği şarkı ve albümleri dinleyebileceği anlamına geliyor.

Bir süredir konuşulan ücretsiz müzik yayın modelini mobil cihazlarına taşıma planı, şirketin genel merkezi New York’ta gerçekleşen etkinlikte duyuruldu.

Kullanıcıların evde müzik dinleme alışkanlıklarının değiştiğine değinen Spotify CEO’su Daniel Ek, masaüstü bilgisayarlardan ziyade tabletlerde dinlendiğine dikkat çekti.

Daha öncesinde Spotify’a ücretsiz ulaşan kullanıcılar, mobilde yalnızca Spotify Radio’ya ulaşabiliyorlardı. Pandora, iTunes Radio ve iHeartRadio gibi Spotify Radio kullanıcılara sanatçı ve müzik türlerine göre belirlenmiş kanalları dinlenmesine imkân sağlıyordu.

Mashable’da yer alan haberde; yeni sunulan özellikle birlikte kullanıcılar, masaüstünde olduğu gibi istedikleri şarkıları dinleyebileceği yer alıyor.

Spotify’a tabletlerden ücretsiz ulaşılabilmesinin yanında firma, aralarında cep telefonlarının da bulunduğu tüm cihazlardan ücretsiz dinleme imkânı sunuyor.

Son olarak, 11 Aralık’tan itibaren Spotify, rock efsanesi Led Zeppelin’in bütün kataloğunu Spotify’daki müzikseverlerin erişimine açtı.

Ek’in belirttiğine göre; Spotify, kullanıcıları için bu tür müzik dinleme anlaşmaları yapan dünya çapında ilk şirket.

Spotify, iOS ve Android kullanıcıları için, App Store‘dan ve Google Play‘den indirilebilir.