Skip to main content

Dijital müzik platformu Spotify, Haftalık Keşif Sponsorluk özelliğini Türkiye pazarında da kullanıma sundu.

Spotify, Haftalık Keşif çalma listesi sponsorluk özelliğini EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde Türkiye, Avusturya, Belçika, İrlanda, Polonya, Portekiz, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İsviçre de dahil olmak üzere dokuz yeni ülkede kullanıma sunduğunu duyurdu. Bu yıl beşinci yıldönümünü kutlayan ve Spotify kullanıcılarının gözdesi haline gelen Haftalık Keşif çalma listeleri, dinleyicilerin tamamen kendi kişisel zevk ve tercihlerine dayanarak yeni müzikler keşfetmelerini sağlıyor ve dolayısıyla yüksek bir etkileşim olanağı sunuyor.

Spotify’ın Haftalık Keşif çalma listelerinde bu özelliği kullanıma sunmasıyla birlikte reklamverenler Spotify Free deneyiminin bir parçası olarak son derece popüler olan bu kişiselleştirilmiş çalma listesine sponsor olabiliyor. Şimdi ise, Kuzey Amerika ile Latin Amerika’da ve Vodafone ortaklığı ile İngiltere’de gerçekleştirilen başarılı lansmanlardan sonra, Türkiye’deki markalar da ilk defa Haftalık Keşif çalma listesine sponsor olabilecek.

Spotify verilerine göre kullanıcılar 15 Temmuz 2019 ile 25 Haziran 2020 tarihleri arasında kendi kişiselleştirilmiş Haftalık Keşif çalma listelerini toplam 2.3 milyar saatten fazla dinledi. Bu rakam Haftalık Keşif listesinin etkileşimlerinin yıldan yıla güçlü bir şekilde devam ettiğinin de bir göstergesi. Reklamverenler bundan sonra bu çalma listesine sponsor olarak, mesajlarının dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından duyulmasını sağlayabilecek.