Skip to main content

Spotify’ın Year in Music değerlendirmesinde dünyada en çok dinlenilen parçalar açıklandı

Spotify Year in Music, 2014’e bir bakış atıyor ve 50 milyondan fazla Spotify kullanıcısı tarafından yedi milyar saatten fazla müzik dinlenerek oluşturulan yılın en çok dinlenenlerini paylaşıyor.

Spotify’ın Türkiye için açıkladığı rakamlara göre Sıla, 6 milyondan fazla dinlenilerek 2014’de en çok dinlenen sanatçı oldu. Sıla’nın Yeni Ay albümü ise 3 milyondan fazla dinlenme rakamı ile birinci sıraya yerleşti. Dünyayı da kasıp kavuran Pharell Williams’ın Happy şarkısı, Türkiye’de en çok dinlenen şarkı ünvanını kazandı. Dünya çapında 2014’e damgasını vuran bir diğer şarkı Sia’nın Chandelier’si en çok viral olan şarkı oldu.

Spotify kullanıcıları, spotify.com/2014 adresinden kendi özel ‘Year in Music’ listelerini oluşturarak en beğendikleri şarkıları, sezonlar itibarıyle favori sanatçılarını ve yıl boyu dinledikleri çalma listelerini belirleyebiliyor. Kullanıcılar aynı zamanda kendi kişisel ‘Year in Music 2014’ kartlarını oluşturabiliyor. Böylelikle 2014’te kaç dakika müzik dinlediklerini, en fazla dinledikleri beş sanatçıyı ve en beğendikleri beş müzik türünü sosyal medya üzerinden kolayca paylaşabiliyor.