Skip to main content

Spotify Premium paketi için ücret ödeyenlerin sayısı 100 milyonu geçti.

Online müzik platformu Spotify, 2019’un ilk çeyrek raporunu yayınladı. Buna göre Spotify Premium abone sayısı 100 milyon kişiye ulaştı. Şirketin ilk çeyrek raporunda ücretli abone sayısının yüzde 32 büyüdüğü görünüyor. Dünya çapında 217 milyon aktif kullanıcıya sahip Spotify, geçtiğimiz Şubat ayında Hindistan’da da faaliyete geçmişti. Servisin bu ülkede de 2 milyon kullanıcı kazandığı görülüyor.

Çevrimiçi müzik servisi pazarının en büyük iki oyuncusu konumundaki Apple Music ve Spotify‘ın rekabetinde Spotify, küresel anlamda Apple Music’i geride bırakmış oluyor. Apple Music, nisan ayının başı itibarıyla 50 milyon ücretli aboneye ulaşmıştı. ABD’de ise Apple Music 28 milyon aboneye sahipken, Spotify 26 milyon abone ile Apple Music’in gerisinde kalıyor.

Spotify ilk çeyrek raporuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Google Home sistemine entegre edilmemiz ve ABD’deki Spotify Premium + Hulu paketi teklifimizle güçlü bir büyüme yakaladık.” dedi.

İkinci çeyreğin sonu itibarıyla toplam abone sayısının 222 ila 228 milyon kullanıcıya ulaşmasını hedefleyen Spotify, ücretli abone sayısının ise 107 ile 110 milyon arasında olmasını öngörüyor.