Skip to main content

Artık spam SMS’leri filtreleyebilir ve gelen tüm SMS’lerin kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz

Cep telefonlarında gelen kutusunda yer işgal eden, çoğumuzun artık silmeye vakit bulamadığı spam olarak adlandırılan mesajlardan kurtulmanın yollarını ararken karşımıza Truemessenger uygulaması çıkıyor.

Her ne kadar konuyla ilgili kanun düzenlemeleri olsa da bitmek bilmeyen mesajlarla başa çıkmamızda Truemessenger, yardıma geliyor desek abartmış olmayız.

Şimdilik Android telefonlar üzerinden kullanılabilen uygulama adeta cep telefonunuzdaki kısa mesaj uygulamasının yerine geçiyor. Spam SMS’leri tanımlayarak otomatik engelliyor ve bilinmeyen numaraların kime ait olduğunu gösteriyor.

1,7 milyar telefon numarası bilgisi içeren Truecaller veri ağı ile entegre çalışan Truemessenger, kamuya açık sosyal ağlardan edindiği kullanıcı bilgileriyle telefon numaralarını eşleştiriyor. Bu şekilde sizi arayan numaraların kime ait olduğunu öğrenmenizi sağlıyor. E-posta hesaplarında olduğu gibi, spam SMS’ler için ayrı bir klasör oluşturan uygulama, böylelikle görmek istediğiniz mesajların size ulaşmasına imkân veriyor.