Skip to main content

Mobil Dünya Kongresi hız kesmeden devam ederken, Sony de Xperia ailesine yeni X serisi cihazlarını tanıttı

Sony Mobile, XperiaTM markasının yeni yüzünü; ilk “X” Serisi akıllı telefonlarını ve iletişimin geleceğini yenilik ile şekillendirme vizyonunu yansıtan, ortamla bağlantılı cihazlarını tanıttı.

Zenginleştirilmiş iletişim deneyimleriyle yeni Xperia akıllı ürünleri

Xperia Ear, yeni-nesil kablosuz bir kulaklık. Ajanda, hava durumu ve güncel haberlerle kullanıcıyı hareket halindeyken bilgilendiren kulaklık, Sony’nin ses teknolojisi ile çalışıyor, sözlü komutlara cevap verip arama komutu alabiliyor, internette arama yapıp, sözlü mesajı yazıya çevirebiliyor ya da belli bir konuma ulaşmak için rota yönlendirmeleri sağlayabiliyor.

Xperia_Ear__Xperia_X

Xperia Eye, ultra kompakt, giyilebilir geniş-açılı kamera olarak kavramsal bir vizyon: Kıyafete kolayca iliştirebiliyor veya boyun çevresinde giyilebiliyor. Cihaz, Sony’nin beğenilen kamera ve algılama teknolojisini en küçük boyutta sunuyor. Xperia Eye, 360 derece küresel merceği ile doğal görüntü alanını yakalıyor; 4K çekim ve video yayını sağlayan 21MP Exmor RSTM mobil imaj sensörü içeriyor.

Xperia Projektör konsepti, haber ve hikayelerinizi evinizdeki pürüzsüz herhangi bir yüzeyde ailenizle paylaşabilmeniz için doğal ve etkileşimli bir arayüz sunuyor. Akıllı telefon ekranı gibi dokunmaya, sese ve mimiklere yanıt veriyor.

Xperia Agent, kullanıcıya yararlı bilgiler verebilen, iletişim kurmayı ve ev içi gereçlerin kontrolünü sağlayan bir kişisel asistan. Kullanıcısının ilgi alanlarını ve profilini öğrenip durumsal bilgi ve tavsiyeler veriyor. Sony’nin ses teknolojisiyle güç bulan Xperia Agent, birçok komuta yanıt verip içinde bir kamera barındırmasının yanı sıra projektörüyle düz yüzeylere içerik yansıtabiliyor.

RM-X7Bt araç içi Bluetooth  sistemi, kablosuz müzik yayını ve el kullanmadan akıllı telefon özelliklerini kullanmaya imkân sağlıyor.

Xperia Brand Video

https://youtu.be/WpORzva-YtI

Xperia X Performance 

https://youtu.be/HRwBDRtRfQ8

Xperia X 

https://youtu.be/AtUBeFiWi8Q

Xperia XA 

https://youtu.be/d6hllDE7VJg

Xperia Ear Video

https://youtu.be/-BEMxbjhyMM

Smart Concepts IOT Video

https://youtu.be/n0B_lGEqTy4