Skip to main content

Sony merakla beklenen Xperia E5 akıllı telefonu duyurdu. İşte Xperia E5 özellikleri…

Sony’nin geçtiğimiz günlerde basın görüntüsünü yayınladığı yeni nesil giriş seviyesi akıllı telefon Xperia E5 resmen tanıtıldı. Xperia E5’e 8.2 mm kalınlığında ve 147 gram ağırlığında bir kasa eşlik ediyor. 5 inçbüyüklüğünde HD çözünürlüklü ekranın eşlik ettiği telefonda ekran/kasa oranı ise %69.3 seviyesinde. MediaTek MT6735 işlemciden güç alan ve yüksek performans sağlayan Xperia E5, işlemcinin gelişmiş Quad-core platformu ve hızlı 4G LTE becerisi, geniş kapsamlı ve canlı bir multimedya, oyun ve mobil internet deneyimi sunuyor.

Sony Xperia E5 resmen tanıtıldı

Xperia E5, uzun süre dayanan pili sayesinde, cihazı şarj etmeden iki güne kadar kullanım sağlıyor. Cihaz böylece, uygulama indirmek, internetten video izlemek ve sosyal ağlarda gezinmek gibi etkinliklerin tümünü sürekli prize uzanmak zorunda kalmadan yapabilmenize imkan tanıyor.

147g ağırlığı ve 8.2 mm’lik ince yapısı ile ele doğal ve rahat bir şekilde oturması için tasarlanan Xperia E5, Grafit Siyah ve Beyaz renk seçenekleri ile gelecek. Xperia E5’in fiyatı 199 euro olarak açıklandı. Telefon Avrupa, Latin Amerika, Afrika ve Orta Doğu pazarlarında kullanıcılarla buluşacak.