Skip to main content

PlayStation 4’ün Amerika ve Avrupa bölgelerinde piyasaya sürüleceği tarihlerini Gamescom’da açıkladı.

Sony Computer Entertainment Inc., PlayStation 4 bilgisayar eğlence sisteminin 15 Kasım’da Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde, 29 Kasım’da da Avustralya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Rusya, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere, Avrupa’da piyasaya sürüleceğini açıkladı.

29 Kasım’da da PS4’ün Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, El Salvador, Guatemala, Meksika, Panama ve Peru’nun aralarında bulunduğu 10 Latin Amerika ülkesinde lansmanı gerçekleştirilecek. Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Avrupa ikinci bölgesi için de lansman tarihi çok yakında açıklanacak.

Sony, PS4’ün piyasaya çıkış tarihi ile birlikte Canlı Oyun Oynama Aktarım Hizmeti Twitch Desteği’ni de açıkladı. 2011 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana video oyunlarına yönelik canlı aktarım video platformu olarak dünya çapında popülerlik kazanan Twitch, ayda 38 milyonun üzerinde ziyaretçi topluyor.

SCE Worldwide Studios (SCE WWS) ve dünyanın dört bir yanından çok sayıdaki yazılım geliştirici ve yayıncısı tarafından geliştirilen toplam 15 Blu-ray Disc yazılım, PS4’ün lansmanı ile 31 Aralık arasındaki dönemde piyasaya sürülecek.

Yeni oyunlardan popüler oyun serilerine kadar 33 farklı yazılım, lansman dönemi içinde yıl sonuna kadar oyunseverlerle buluşacak.