Skip to main content

Sony’nin CES 2016’da sunduğu yeni ürünlerle, oturma odasından dış mekânlara kadar her türlü ortamda, kullanıcıların yaşamını zenginleştirmenin yeni yollarını sunuyor

Sony, 2016’da piyasaya sürmeyi planladığı yeni ürün yelpazesini CES 2016 kapsamında gerçekleştirdiği basın konferansında duyurdu. Sony yeni ürünler ile oturma odasından dış mekânlara kadar her türlü ortamda, kullanıcıların yaşamını zenginleştirmenin yeni yollarını sunduğunu belirtiyor.

4K BRAVIA

Sony, 4K görüntü netlik teknolojilerini son dönemde ciddi ilgi çeken yeni HDR (Yüksek Dinamik Aralık) teknolojisi ile birleştirerek daha da gerçekçi ve etkileyici görüntüler elde etmeye yönelik çalışmalarını önümüzdeki dönemde de sürdüreceğini kaydetti. HDR, daha yüksek parlaklık, daha güçlü kontrast ve daha canlı renkler üreterek mümkün olan görsel ifade yelpazesini kayda değer ölçüde genişletiyor. Sony, bu yıldan itibaren 4K HDR içeriklerden yararlanabilen BRAVIA TV’lerde, müşterilere bu TV’ler ile duygulara hitap eden, yeni nesil görsel deneyimler yaşamalarının güvence altında olduğu mesajını net şekilde vermek için yeni “4K HDR” logosunu kullanacak.

Sony-Bravia-HT-XT2-060116

Yeni X93D serisi BRAVIA 4K LCD TV’ler, Sony’nin 4K HDR içerikten en iyi kaliteyi elde ederek görüntü kalitesini yeni zirvelere taşıyan yeni Slim Backlight Drive teknolojisi ile donatıldı. Eşsiz arkadan aydınlatma sistem yapısı ile, X93D serisi bundan önce sadece full array doğrudan LED arkadan aydınlatmada elde edilebilen grid array arkadan aydınlatmayı gerçekleştiriyor. Slim Backlight Drive teknolojisi, X-tended Dynamic Range PRO kontrast iyileştirme teknolojisi ve geniş renk gamına sahip TRILUMINOS Ekran teknolojisi ile bir araya gelerek daha açık beyazlar, daha derin siyahlar ve daha parlak renkler sağlıyor. Bu teknoloji üçlüsü, bir yandan 4K HDR içeriklerin tam potansiyelini açığa çıkarırken diğer yandan da TV tasarımlarının her seferinde daha da incelmesine imkân veriyor. X93D serisi BRAVIA’lar duvara asıldığında duvarın üzerinde kaybolarak geride sadece görüntüyü bırakıyor. Seri aynı zamanda Sony’nin kolay kullanıcı ara yüzü ve sesli arama fonksiyonelliği ile yeni bir izleme deneyimi de sağlayarak tüm içerik dünyasını tek bir tıklama veya soru kadar yakınınıza getiriyor.

 

Ses

Sony h.ear serisine üç yeni ürün ekleniyor. “h.ear go”, seyahat sırasında kolaylıkla beraberinizde götürebileceğiniz bir taşınabilir kablosuz hoparlör. Öte yandan, “h.ear on Kablosuz NC” ve “h.ear in Kablosuz” ise daha önce piyasaya sürülen kablolu mikrofonlu kulaklıkları tamamlayan kablosuz kulaklıklar. Serinin bu yeni üyeleri ile, h.ear serisinin aynı yüksek çöznürlüklü ses kalitesini ve size kendi tarzınızı seçme özgürlüğünü sağlayan dikkat çekici renklerle ister evde ister yolda, her an yanınızda taşıyabilirsiniz.

Sony-ses-ces-2016-060116

Sony, yüksek çözünürlüklü ses ürünlerinin yanı sıra, güçlü, gürül gürül ses sunan popüler EXTRA BASS (XB) ürünlerine MDR-XB650BT kulaklıkları, SRS-XB3 ve SRS-XB2 kablosuz hoparlörleri de ekliyor. Bu yeni EXTRA BASS seçenekleri sizi kelimenin tam anlamıyla bir kulüp veya müzik festivaline taşıyarak ruhunuzu sarsan basın keyfini dilediğiniz yerde çıkarmanıza imkân verecek.

Sony-GTK-XB7-060116

Sony’nin yeni ses ürünlerinden bazılarında, Sony hoparlör çubukları ve kablosuz hoparlörleri kablosuz olarak bağlayarak kolaylıkla sarmalayıcı bir ev sineması kurulumu elde etmenize imkân veren yeni Kablosuz Surround fonksiyonelliği de bulunuyor.

Sony-Walkman-Water-060116

Hem h.ear hem de EXTRA BASS serisi, sanatçının aldığı nefesin en ince detaylarından canlı sahne performansının güçlü sesine kadar “o anın tam içinde olma” hissini aslına mümkün olduğunca sadık şekilde yeniden yaratmak üzere tasarlandı. Sony, dinleme tarzları ve müzik zevkleri giderek çeşitlenen dünyanın dört bir yanındaki müzik severlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere yelpazeleri genişletmeye devam edecek.

Dijital Görüntüleme

Yeni FDR-AXP55 4K Handycam video kamera, yeni bir 20x optik zoomlu ZEISS objektifin yanı sıra mevcut 4K Handycam modelindekinden yaklaşık 1,6 kat daha yüksek sayıda piksel içeren yüksek hassasiyetli bir görüntü sensörü ile de donatıldı. FDR-AXP55’te aynı zamanda geniş çekimlerden yakın çekimlere kadar tüm çekim modlarında bulanıklığı ortadan kaldıran ve uzaktan yapılan çekimlerde dahi, net, yüksek çözünürlüklü 4K görüntü yakalamayı mümkün hale getiren Gelişmiş Optik Görüntü Sabitleme (Balanced Optical SteadyShot) teknolojisini de içinde barındırıyor. Aynı zamanda yeni Hızlı Akıllı AF ve orijinal sesleri aslına sadık şekilde yüksek stereo kaydeden yeni bir mikrofon yapısına da sahip. FDR-AXP55, görüntü netliğinden sesin berraklığına kadar, her açıdan geleceğe doğru atılmış muazzam bir adım.

Sony-HDR-CX625-060116

HDR- PJ675 HD Handycam Yeni HDR-PJ675 HD Handycam ise, koşarken yapılan çekimlerde dahi 5 eksenli görüntü sabitlemenin devreye girmesine imkân veren Akıllı Aktif moduna sahip Balanced Optical SteadyShot teknolojisi ile donatıldı. HDR-PJ675 hem daha hafif, kompakt hem de Hızlı Akıllı AF özelliği bulunuyor.

Sony’nin SteadyShot ile donatılan Action Cam yelpazesi de, Live-View Uzaktan Kumanda ile birlikte sunulacak HDR-AS50R ile yenileniyor. Artık daha da kolay kontrollere sahip olan Uzaktan Kumanda, açma/kapama fonksiyonları da dahil, Action Cam’in belirli bir uzaklıktan tüm kontrolünü size veriyor. Bu modeldeki yeni özellikler arasında, 4K hızlandırılmış çekim efektleri ve ambalajdan çıkan su altı kılıfı ile birlikte kullanıldığında yüzeyden 60 metre derinliğe kadar su altı çekim yeteneği de bulunuyor. Tümüyle bakıldığında, bu yeni Action Cam spor ve eğlence amaçlı aktivitelerde yüksek kaliteli video çekmeyi kolaylaştırırken hiç olmadığı kadar unutulmaz görüntüler de üretiyor.

Life Space UX

Sony’nin Life Space UX ürün yelpazesi de, fiziksel mekânlar ile etkileşimde bulunma ve eğlenceyi deneyimleme alışkanlığınızı kökünden değiştirmeyi amaçlıyor. Her yaşam alanına kusursuz şekilde uyum sağlayan LED Ampul Hoparlör, halihazırda Japonya’da temin edilebiliyor. Sadece hoparlörü ampul duyuna takarak evinizin her yerinde kablosuz olarak müziğin tadını çıkarabilirsiniz. LED Ampul Hoparlör 2016 mali yılının ilk yarısında ABD’de piyasaya sürülecek.