Skip to main content

App Annie son 10 yılın en iyi uygulama ve oyunlarını açıkladı.

Araştırma firması olan App Annie, 2019’un bitmesine sayılı günler kala son 10 yıla damgasını vuran uygulamları ve oyunları açıkladı.

En çok indirilen uygulamalar

Son 10 yıl içerisinde en çok indirilen uygulamalarda üst sıralarda Facebook’un uygulamaları yer alıyor. En çok indirilen uygulama Facebook, ikincisi Messenger, üçüncüsü WhatsApp ve dördüncüsünün ise Instagram olduğu görülüyor. Snapchat ise beşinci sırada yer alıyor.

En çok harcama yaptıran uygulamalar

En çok harcama yaptıran uygulamalar arasında son 10 yılda en çok harcama yaptıran uygulamaların ilk sırasında Netflix, ikinci sırasında Tinder, üçüncü sırasında Pandora, dördüncü sırada Tencent Video ve beşinci sırada Line yer alıyor.

En çok indirilen oyunlar

En çok indirilen oyunlar arasında Subway Surfers, en çok indirilen oyun olma unvanını eline alıyor. Listenin ikinci sırasında Cany Crush Saga, üçüncü sırasında Temple Run 2, dördüncü sırasında My Talking Tom ve beşinci sırasında ise Clash of Clans yer alıyor.

En çok harcama yaptıran oyunlar

En çok harcama yaptıran oyunlarında zirvesinde yer alan Supercell’in oyunu Clash of Clans’ı, Monster Strike takip ediyor. Listenin üçüncü sırasında Candy Crush Saga, dördüncü sırasında Puzzle & Dragons ve beşinci sırasında ise Sony’nin Fate/Grand Order oyunu yer alıyor.