Skip to main content

Snapchat, “Spectacles” adındaki yeni video kayıt yapabilen gözlüğünü duyurdu. Detaylar haberimizde…

Snapchat açıkladığı iki sürpriziyle şaşırttı. Şirket önce  adının SnapChat‘ten Snap‘e dönüştürüldüğünü söyledi. Sonra da üzerinde kamera olan gözlüklerini satışa çıkaracağını duyurdu. Snap’in piyasaya süreceği , “Spectacles” adını verdiği akıllı gözlük, 130 dolardan başlayan fiyatlarla piyasaya sürülecek. Şirketin ilk donanım gözlüğü konumundaki  cihaz kullanıcıların video odaklı görüntü deneyimlerine odaklanacak.

Spectacles’in 115 derecelik görüş açısı barındıran lensinin yanında twin-lens reflex(çift lens) kamera özelliğine sahip olabileceği belirtiliyor. Kullanıcılar akıllı gözlük ile cihazın sol tarafında bulunacak bir düğme yardımıyla, izledikleri 10 saniyelik videoları kaydedebilecekler. Teknik özellikleriyle ilgili henüz detay bulunmayan gözlüğün önümüzdeki haftalarda piyasaya sunulması bekleniyor.

Snapchat CEO’su Evan Spiegel,söz konusu akıllı gözlüğü çıkarma sebebinin, kullanıcıların akıllı telefonlarından gerçekleştirdikleri geleneksel video deneyimlerine bir farklılık getirme tercihinden ileri geldiğini belirtti.