Skip to main content

Kendini yok eden fotoğraf özelliğine sahip Snapchat’in önümüzdeki günlerde Discover özelliğini yayına alabilir

Birkaç saniyede yok olan, kendi kendini silen fotoğraf özelliğiyle tanınan Snapchat uygulaması, kullanıcıların dikkatinin kaybolmasına izin vermiyor. Digiday’de yer alan habere göre; firma, önümüzdeki günlerde Discover özelliğini yayına alarak; kendi içeriğini üretmeyi planlıyor. Atacağı söylenen bu hamlesinde tam anlamıyla online yayıncı olmak için birkaç gazeteci ve video yapımcısının işe alımı gerçekleşmesi bekleniyor.

Firma içinde kendi yayıncılık kanalını oluşturarak; Snapchat, Twitter ve Facebook gibi sosyal ağların takip ettiği trendlerden farklı bir yol izliyor.

Kendi içeriğini üretmeyi üstlenen sosyal ağların her zaman başarıya ulaştığını söyleyemeyiz. Önümüzde bir Tumblr örneği var. Şirket için yenilikçi içerik üretiminin bir yılın (şirketin sonradan deneysel bir çalışma olarak adlandırdığı bir period) ardından 2013 yılında üç gazeteciyi işten çıkarmıştı.

Ancak Snapchat 10 milyar dolarlık değeriyle, reklamcılık ağı ve gençler arasındaki marka gücüyle diğer rakiplerine göre; bir adım öne geçmeyi başarabilir.

Kaynak: The Verge

Fotoğraf: Flickr kullanıcısı Kirill Kniazev