Skip to main content

Snapchat hisseleri ilk halka arz fiyatının altına düştü. Detaylar haberimizde…

Snapchat, dün akşam borsada zor bir gün geçirdi ve günü 16,99 dolarla kapattı. Bu değer, şirketin hisse değerlerinin ilk kez piyasaya sürülüdüğü 17 dolarlık fiyatının (IPO) altına düştüğü anlamına geliyor. Ayrıca, firmanın piyasa değeri de 18 milyar dolara geriledi.

Mart ayında halka arz edilen şirketin hisse değerlerinin piyasaya sürüldüğü ilk fiyatına gerilemesiyle tehlike çanları çalsa da şirket çalışanları ve yatırımcılar için her şey bitmiş değil. Şirketin piyasa değeri halen 23,8 milyar dolar civarında.

2 Mart’taki IPO’sunda firmanın hisseleri 17 dolardan satışa sunulduktan sonra 2 saat içinde 25.75 dolara çıkarak yüzde 51 prim yapmıştı. Aynı gün, Snap’in piyasa değeri yaklaşık 36 milyar dolar olurken, şirket piyasa değeri 11 milyar doları bulan Twitter’ı 3 kattan fazla geçmişti.

Snap, ilk gelirlerini Mayıs ayında açıkladığında veriler yatırımcıları tatmin etmemişti. Bir sonraki rakamların ise Ağustos ayında açıklanması bekleniyor. Burada açıklanacak rakamlar şirketin borsa rakamlarına ciddi bir etki yapabilir.