Skip to main content

Snapchat, gizlice video kaydetmenize imkân veren bir gözlük firmasını satın aldı

Snapchat, Google Glass’a benzer gözlük üretebilen, video kaydedebilen bir gözlük firmasını satın aldı. Business Insider, ele geçirilen Sony e-mailerine göre bu bilgiye erişim sağladıklarını yazdı.

Gizli mesajların ele geçirildiği hack saldırısında Sony Entertainment CEO’su Michael Lynton’un gelen kutusu, 15 milyon dolar değerinde Snapchat ile Vengeance Labs startup’ı arasındaki bir anlaşmayı gün yüzüne çıkarmış oldu.

Kalın çerçeveli moda gözlük markası Epiphany Eyewear, yan tarafında bulunan bir tuşa basılarak HD video çekimi yapabiliyor. Fiyatı 299 – 499 dolar arasında değişen gözlüklerin kapasitesi 8GB’dan 32GB’a kadar değişebiliyor. Gözlük yardımıyla çektiğiniz kamera görüntülerini buluta aktarabiliyor, fotoğrafları da özel bir yazılım ile alabiliyorsunuz.

Şirket, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklamada bulunmadı. Sızan dosyalar arasında satın alma ile ilgili başka bir bilgi daha yer alıyordu. Snapchat’in Vengeance firmasına 2 milyon dolar gönderdiği iddia ediliyor.

Snapchat’in gözlük ile ne planlandığı henüz netlik kazanmamışken; şirketin iş alanını genişletmek istediğini söyleyebiliriz.
Paylaşılan fotoğrafların kendi kendine yok olmasıyla tanınan Snapchat, son olarak yok olan videolar özelliğini tanıtmıştı.

Kaynak: engadget, Business Insider