Skip to main content

Huddles’a görüntülü görüşme seçeneğini ekleyen Slack, masa başı ve koridor sohbetlerine benzer deneyimler yaratmak istiyor.

Huddles özelliğini görüntülü görüşmeleri de kapsayacak şekilde genişleten Slack, bu özelliğin özellikle pandemi ile birlikte iş hayatının vazgeçilmezlerinden biri haline gelen Zoom toplantılarından farklı bir deneyim için geliştirildiğinin altını çiziyor. Slack, genellikle önceden belirlenmiş bir saatte yapılan Zoom toplantılarının aksine Huddles deneyimini bir iş arkadaşının masasına gitmeye benzetiyor.

Slack, Huddles görüntülü görüşmelerin önceden planlanamadığına dikkat çekiyor; Huddles görüşmelerinin ortalama 10 dakika sürmeleri ile gurur duyuyor. Ortalama bir Zoom görüşmesinin yaklaşık yarım saat sürdüğü göz önüne alındığında Slack ile Zoom arasındaki anlayış farkı belirginleşiyor.

Kullanıcılar Huddle’ları sesli görüşmeler olarak başlattıktan sonra görüntülü hale getirebiliyorlar. Slack, bir Huddle görüşmesi sırasında birden fazla kullanıcının ekran paylaşabileceğine ve tüm Huddle görüşmelerinin kendine ait bir sohbet alanı olduğuna dikkat çekiyor. Sohbet alanına yazılanlar Slack içerisinde saklanırken, görüntülü görüşmeler kayıt altına alınamıyorlar, zira Slack bu görüşmelerin koridorda yapılan ayaküstü sohbetlere benzer bir deneyim sağlamalarını istiyor.

Kaynak: Slack added video to Huddles so you don’t have to spend your life in Zoom meetings – The Verge