Skip to main content

Özel sinema kulübü Sinemia, İstanbul Startup Angels üyelerinden Ali Çebi ve Burak Örücü’den yatırım aldı

Sinemia, Özel Pazar üzerinden gerçekleşen ikinci tur yatırımını Aslanoba Capital ve Özel Pazar’a üye olan ilk melek yatırım ağı niteliğindeki İstanbul Startup Angels üyelerinden Ali Çebi ve Burak Örücü’den aldı. Şirketin değerlemesi yılbaşında Aslanoba’nın yaptığı ilk yatırımın 5 katı olarak belirlendi. Sinemia Kurucusu Rıfat Oğuz, bu yatırımla birlikte yeni iş alanlarına gireceklerini ve yıl sonunda yeni uygulamalarını 20 ülkede aktif hale getireceklerini belirtti.

81 ilde geçerli olan ve 72 ilde aktif üyesi bulunan Sinemia, son üç dönemdir her çeyrekte gelirinde 4 kat büyüme sağladı. Girişimin yine Borsa İstanbul Özel Pazar aracılığı ile gerçekleşen yeni yatırımı, ülkemizde henüz iki hafta önce yaşanan olaylardan sonra teknoloji girişimlerine yatırımların hızla devam ettiğine işaret etmesi açısından da büyük önem taşıyor. Sinemia’nın aldığı yeni yatırımla birlikte Özel Pazar’daki toplam işlem sayısı 10’a çıkmış oldu. Bu yatırım turuna katılan İstanbul Startup Angels’in ise Sinemia 6. yatırımı oldu.

Rıfat Oğuz, yeni yatırımla birlikte sinema platformu odağında yeni iş alanlarına gireceklerini ve yurtdışına açılma planlarını hızlandıracaklarını belirtti. Oğuz, “Ağustos ayında hayata geçireceğimiz yeni uygulamamız ile sinema deneyimini iyileştirmek ve kolaylaştırmak adına, kişiye özel öneriler, marka ayrıcalıkları ve sinema içi satışa kadar birçok yeni özelliği pazara sunmuş olacağız. Sinemia app aynı zamanda sinemaseverlere özel bir sosyal medya mecrası da olacak” dedi.

Yılsonunda 20 ülkede yayında

Buna ek olarak Oğuz, Sinemia’nın aylık sınırsız sinema bileti sunan Premium üyelik sistemini yılsonuna kadar Türkiye ve İngiltere’nin ardından ABD pazarına sunmak için çalıştıklarını söyledi. Sinemia, uygulamasını ise yine yılsonuna kadar 20 ülkede yayına almış olacak.