Uncategorized

DigitalAge | 26.02.2013 - 16:28

Shazam 300 milyon kullanıcıya ulaştı

          Shazam global anlamda 300 milyon kullanıcıya ulaştı Medya engagement hizmeti Shazam, bugün dünya çapında 300 milyon kullanıcıyı geçtiğini duyurdu. Şirket ayrıca önümüzdeki haftalarda güncellenmiş iPad ve Android tablet versiyonunu yayınlayacağını belirtti. Güncellemeler, yeniden tasarlanan ana ekranıyla güncellenmiş bir kullanıcı deneyimini sunuyor.    Shazam CEO’su Andrew Fisher, güncelleme ile birlikte tablet […]

         
Shazam global anlamda 300 milyon kullanıcıya ulaştı
Medya engagement hizmeti Shazam, bugün dünya çapında 300 milyon kullanıcıyı geçtiğini duyurdu. Şirket ayrıca önümüzdeki haftalarda güncellenmiş iPad ve Android tablet versiyonunu yayınlayacağını belirtti. Güncellemeler, yeniden tasarlanan ana ekranıyla güncellenmiş bir kullanıcı deneyimini sunuyor. 
 
Shazam CEO’su Andrew Fisher, güncelleme ile birlikte tablet ortamında yapılan yeni aramaları, engagement ve işlemleri optimize edeceğini belirtti. 
Shazam, her hafta 1,5 milyon kadar yeni kullanıcı kazanıyor. Bu hesaplamaya göre; uygulama yılda neredeyse 300 milyon kadar kullanıcıya ulaşıyor. Geçen yıl; şirket 175 milyonun üzerinde kullanıcı sayısına ulaşmıştı. 
The Next Web’in haberine göre; tablet versiyonları interaktif bir harita özelliğine sahip olacak. Bu özelliğiyle kullanıcılara, dünyanın herhangi bir yerindeki şehri zoom yaparak yakınlaştırıp; seçilen alanda dinlenilen popüler müziği keşfetmesine, satın almasına ve paylaşmasına izin veriyor. 
Shazam, iPad uygulamasının indirilme sayısında üç haneli büyüme görüldüğünü belirtti. iPad için kullanıcı arayüzü yeniyken, iPhone ve iPod touch içinse yeni bir güncelleme mevcut.