Skip to main content

Yellow Pages Türkiye, 14 Şubat yaklaşırken “Sevgililer Günü” için en çok arananları sıraladı

Dijital firma rehberi olan Yellow Pages Türkiye, sevgililer günü için 8-14 Şubat 2014 tarihleri arasında en çok aranan kategorileri rakamsal verilerle açıkladı. Bu verilere göre, tüm aramalar arasında yüzde 9,51 oranla aşkın yolu restoranlardan geçiyor.

  • Restoranları yüzde 2,77 ile bayan giyim markaları takip ederken, erkek giyim arama oranları yüzde 1,54 ile üçüncü sırada yer alıyor. Bayan giyim kategorisinde ise en çok arananlar ayakkabı ve çanta. Evde baş başa kalarak sevgililer gününü romantik bir akşam yemeği ile kutlamak isteyenler ise yüzde 1,41 oranla yemek servisi yapan restoranları tercih ediyor.
  • Son dakikada sevgilisini mutlu etmek isteyenlerin imdadına yetişen çiçekçiler, 2014’te en çok arananlar kategorisinde yüzde 1,26 oranla beşinci sırada yer alıyor.

Bu yıl teknolojik aramalar ilk 10’a girmeyi başardı

  • İnternetin hayatımıza hızla girmesi ve mobil kullanımın yaygınlaşması sevgililerin de hayatını kolaylaştırıyor. Sevgililer günü yaklaşırken 1-12 Şubat 2015 döneminde Yellow Pages Türkiye’ye gelen arama verilerine göre restoranlar geçen yıla göre daha az arandı.
  • 2014’te yüzde 9,51 olan restoran aramalarının bu yıl yüzde 4.42’ye düştüğü görülüyor. Diğer ilginç bir veri ise; teknolojik aramaların bir önceki yıla göre artış göstermesi. Sıralamada hiç yokken bu yıl ilk 10 içerisinde yer alan teknolojik aramalarda yüzde 2,22’lik oranla en çok cep telefonu satan noktalar aranıyor.

Fotoğraf: Flickr kullanıcısı Rinoninha